Ao Sane rand on tõestus sellest, et Phuketil on veel mõningad uitava pilgu eest varjatud väikeseid randasid, kus saate teeselda, et viimase kahekümne aastaga pole midagi muutunud. Loomulikult pole enam olemas sellist asja nagu “salajane rand”, lisaks te peate pisut pingutama, et sinna saada. Need võivad olla vaid väikesed liivast alkoovid, kuid ühele astuda on hea tunne.
Ao Sane on tegelikult hästi nähtav Nai Harni rannalt, kuid kui te ei tea, et sinna saamiseks tuleb sõita mööda kitsast teed mis läheb Phuketi jahiklubi alt, ei saa te sellest iial teada. Seal on isegi väike hotell nimega “Baan Krating”, mis kahjuks näeb välja pisut allakäinud, kuid millel on tõesti ainulaadne asukoht. Ao Sane koosneb kolmest väga väikesest liivasest lahest ning te saate kõndida ühest teise läbi paari ranna bangalo.
Esimene laht on kõige suurem ning seal on kõik, mida te päevaks vajate ja kena rannarestoran, kus inimesed näivad veetvat palju aega vesteldes või puude varjus lugedes. Toit on seal hea ning hinnad vastuvõetavad.
Ao Sane rannas saate rentida mõned päikesevarjud ning väikesest Armini sukeldumispoest saate laenutada snorgeldamise varustust. Sealt saate võtta ka 950 bahti eest oma esimese sukeldumistunni!
Mööda randa asuvad väikesed bambusest tehtud ning rookatustega bangalod on algelised aga mitte kuigi odavad, ventilaatoriga toas maksab öö umbes 1000 bahti. Kui juba vaadata paari õnneliku inimest, kes puhkavad oma bungalo rõdudel, siis võite tunda troopilise elu rütmi. Luksuslikumad bangalod on Baan Kratingu ranna esised hooned, mille hinnad algavad umbes 4000 bahti öö kohta.
Teist ja kolmandat lahte kasutab peamiselt Baan Kratingu kuurort. Kolmandas lahes on rahvast oluliselt vähem ja snorgeldamiseks parim valik. Vesi on mõnus ja läbipaistev, juba mõne meetri pärast on vesi rinnuni ja algavad korallid koos värviliste kalade ja teiste mereelukatega. See snorgeluspaik oli esimene koht, kus nägin triibulist meremadu, mis kivi alla peitu puges ja seepia-id(Cuttlefish), mis oma värvishowga silmailu pakkusid.

Palmisaare TV

Vaata kõiki postitusi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.